KONTAKT

tel.: +420 722 606 202
+420 777 750 283
e-mail: info@lavam.cz

 

Filtrační materiály

Papírové filtry

Jako výrobci stříkacích stěn a stříkacích kabin dodáváme samozřejmě i náhradní filtrační materiály nejčastěji používané v lakovnách se suchým filtračním systémem.

Jedná se o skládané deskové papírové filtry zachycující nejjemnější částečky přestřiků s velkou filtrační plochou. Rozměr těchto filtrů je 750 x 480 x 50 mm a používá je většina českých výrobců stříkacích kabin. Označení těchto filtrů je C74 389 nebo SAC 740, dle výrobců.

Polyesterová rouna

Jako druhý filtrační stupeň, případně i jako předfiltr slouží netkaná polyesterová rouna která, zachycující střední velikost kapiček přestřiků. Tato rouna dodáváme v různých gramážích, různých rozměrech přístřihů a v rolích o různých šířkách. Doporučujeme zkonzultovat vhodnost jednotlivých druhů roun s ohledem na používané laky.

Běžné typy filtračních roun:


Aktivní uhlí

V případě překročení limitu spotřeby organických těkavých látek 0,6t za rok, je třeba v souladu s nařízením o ochraně životního prostředí provést opatření na záchyt a likvidaci těchto látek. Jednou z možností je záchyt na aktivní uhlí. Patrony s aktivním uhlím lze umístit přímo do atypicky upravené kabiny nebo lze (a to i dodatečně) na odtah klasické kabiny napojit samostatný box s aktivním uhlím.